Wentylacja

Styl życia i pracy sprawia, że coraz mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Dlatego powinniśmy zadbać o jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Dopływ świeżego powietrza wpływa na naszą zdolność koncentracji i ogólne samopoczucie. Sprawny system wentylacji wpływa na komfort przebywania w budynku.

Wentylacja to nic innego jak wymiana powietrza w pomieszczeniach. Zużyte powietrze usuwane jest na zewnątrz, a na jego miejsce doprowadzane jest nowe - świeże. Jeśli powietrze wewnątrz budynku nie będzie wymieniane, w pomieszczeniach będą gromadzić się różne zanieczyszczenia przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla, a do tego kurz, roztocza, pyły, zarodniki pleśni oraz inne drobnoustroje. Pamiętajmy, że rozwój drobnoustrojów wzrasta wraz z temperaturą i zawartością wilgoci w pomieszczeniu.

Powietrze w pomieszczeniach zawiera ponadto szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble oraz inne elementy wyposażenia. Jeśli w domu są palacze, w powietrzu znajdują się trujące substancje, które niesie ze sobą dym papierosowy.

Długotrwałe przebywanie w źle wentylowanych pomieszczeniach lub takich, w których w ogóle nie ma wymiany powietrza, jest szkodliwe. Zła wentylacja jest jedną z przyczyn syndromu chorych budynków. Przebywanie w takim pomieszczeniu wywołuje takie objawy jak: senność, bóle i zawroty głowy, podrażnienie oczu, dróg oddechowych, rozkojarzenie, osłabienie czy mdłości. Najbardziej powszechnym efektem złej wentylacji jest depresja oraz pogorszona efektywność pracy. Nie zapomnijmy także o związkach rakotwórczych oraz pleśni, która może pojawić się na ścianach.

Wentylatory

Sprawnie działający system wentylacji przynosi wiele plusów. Wpływa na komfort przebywania w budynku, naszą pracę i odpoczynek. Brak wymiany powietrza w budynku skutkuje zmęczeniem, osłabieniem koncentracji, a nawet problemami zdrowotnymi, zwłaszcza chorobami dróg oddechowych. W szczelnych, dobrze zaizolowanych budynkach wentylacja grawitacyjna może być niedostateczna. Rozwiązaniem jest zainstalowanie systemy wentylacji mechanicznej, wyposażonej w wentylatory najwyższej jakości.

Oferujemy systemy wentylacji wyposażone w wentylatory najlepszych producentów. Gwarantuje to niezawodność i wysoką wydajność instalacji. Takimi nowoczesnymi urządzeniami można w wygodny sposób sterować, dostosowując pracę wentylatora do indywidualnych potrzeb. W naszych realizacjach wykorzystujemy urządzenia różnego typu, między innymi wentylatory ścienne i kanałowe. Całą instalację dostosowujemy do potrzeb Klienta i specyfiki konkretnego budynku. Możliwe jest także zastosowanie systemu rekuperacji, czyli wymiany powietrza bez straty ciepła. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w naszym klimacie.

Zapraszamy do kontaktu.