Wentylacja to nic innego jak wymiana powietrza w pomieszczeniach. Powietrze zużyte, usuwane jest na zewnątrz, a na jego miejsce doprowadzane jest nowe – świeże. Jeśli powietrze wewnętrzne nie będzie wymieniane, w pomieszczeniach będą gromadzić się różne zanieczyszczenia – przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla. Do tego kurz, roztocza, pyły, zarodniki pleśni oraz inne drobnoustroje. Pamiętajmy, że rozwój drobnoustrojów wzrasta wraz z temperaturą i zawartością wilgoci w pomieszczeniu.

Powietrze w pomieszczeniach zawiera ponadto szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble oraz inne elementy wyposażenia. Ponadto jeśli w domu są palacze, w powietrzu znajdują się trujące substancje, które niesie ze sobą dym papierosowy.

Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, które są źle wentylowane, lub wcale, jest szkodliwe. Zła wentylacja jest jedną z przyczyn syndromu chorych budynków. Przebywanie w takim pomieszczeniu wywołuje takie objawy jak senność, bóle i zawroty głowy, podrażnienie oczu, dróg oddechowych, rozkojarzenie, osłabienie czy mdłości. Najbardziej powszechnym efektem złej wentylacji jest depresja oraz pogorszona efektywność pracy. Nie zapomnijmy także o związkach rakotwórczych oraz pleśni, która może pojawić się na ścianach.

Aparaty grzewcze

Aparaty grzewcze Toruń

Wentylatory

wentylatory przemysłowe Toruń

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne Toruń

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne Toruń