energy

Energooszczędność

wydajnosc

Wydajność

rozmiar

Niewielkie wymiary

planowanie

Elastyczność w planowaniu

Pracujące serwery generują duże ilości ciepła. Ich właściwa praca uzależniona jest od utrzymania stałej temperatury mieszczącej się w granicach 20-24ºC i odpowiedniej wilgotności powietrza wynoszącej około 50%.

Coraz szybszy rozwój technologii i komputeryzacja życia wpływa na konieczność przechowywania wielu danych. Data center to wydzielone miejsce, w którym przechowuje się serwery oraz inne elementy składające się na infrastrukturę informatyczną i sieciową. Centra danych muszą być odpowiednio zabezpieczone. Stosuje się systemy przeciwpożarowe, kontrolę wstępu oraz dostosowane instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne.

Klimatyzacja w centrach danych musi być dostosowana do ciągłej pracy, bez względu na porę roku. Temperatura powinna utrzymywać się na stałym poziomie. Najlepiej, gdy w pomieszczeniu jest około 21ºC. Duże znaczenie ma także odpowiednia wilgotność powietrza, która wpływa na pracę wszelkich urządzeń elektronicznych, nie powinna ona przekraczać 50%. Centa danych muszą być wyposażone także w odpowiedni system wentylacji, który zagwarantuje wymianę powietrza.

Sprawnie działający system klimatyzacji i wentylacji gwarantuje niezawodność pracy i bezpieczeństwo przechowywania danych. Firma MIR-TOR gwarantuje energooszczędne rozwiązania. Oferowane przez nas klimatyzatory precyzyjne zajmują niewiele miejsca. Systemy te można także rozbudowywać, co sprawdza się przy rozwoju centrum danych.

Oferujemy sprzęt najlepszych producentów, który gwarantuje oszczędności i utrzymanie właściwych warunków w pomieszczeniu. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykorzystanie chłodnego powietrza z zewnątrz w okresie jesienno-zimowym. Systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne są w pełni zautomatyzowane, tak aby zapewnić stałe warunki pracy dla serwerów

klimatyzacja-precyzyjna-klimatyzacja-data-center